Leczhiv.pl

PROGRAM MIESIĄCA
Leczhiv.plPROGRAM MIESIĄCA


Masz pomysł na walkę z HIV? Zgłoś go!

Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2018 to szansa dla NGO, samorządów i placówek ochrony zdrowia na wygranie 20 000 zł na projekty zapobiegające nowym zakażeniom HIV oraz wspierające osoby zakażone HIV i chore na AIDS
Trwa konkurs Pozytywnie Otwarci 2018 skierowany do organizacji pozarządowych, publicznych placówek służby zdrowia i organów samorządów lokalnych, które chcą realizować projekty profilaktyki HIV i AIDS oraz działać na rzecz zwiększania wiedzy o życiu z tym wirusem w polskim społeczeństwie. Uczestnicy zawalczą o granty w wysokości nawet 20 tys. złotych ufundowane przez Gilead Sciences Poland. Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 czerwca 2018 roku. Informacje o tematach konkursowych, regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.pozytywnieotwarci.pl
Ze wsparciem pochodzącym z grantu konkursowego Pozytywnie Otwarci z powodzeniem realizowane są znane projekty profilaktyczne jak m.in. „Tramwaj zwany Pożądaniem” organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, projekty Fundacji Między Uszami edukujące o HIV i AIDS osoby głuche lub edukacja w przestrzeni miejskiej i na festiwalach muzycznych realizowana przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy.
Do 5 października 2018 roku Kapituła konkursu wyłoni zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji Pozytywnie Otwartych. Zgłoszenia będą oceniali przedstawiciele środowisk społeczno-naukowych skupionych wokół tematu HIV i AIDS m.in. Profesor Anna Boroń-Kaczmarska i ksiądz Arkadiusz Nowak, twórca Instytutu Praw Pacjenta i członek Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie. Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się w grudniu 2018 r. podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.
Partnerami Programu są Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Prezydent m. st. Warszawy, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich siedmiu lat przeznaczyła na realizację projektów konkursowych granty w wysokości ponad miliona złotych.
Przeczytaj również